Siztek Bulut

Siztek Bulut

BT sektörünün işleyen dinamiklerine ayak uydurmak ve müşterilerimize daha kaliteli yönetilebilir hizmet sunmak, maliyet avantajı yaratmak adına kendi bulut hizmet altyapımızı kurduk.

Türkiye’nin önde gelen veri merkezlerinin birinde, TIER3 seviyesinde bir ortamda hizmetlerimizi sunuyoruz.

Siztek Bulut hizmetleri ile artık özellikle KOBI segmentindeki kurumlara, yatırım maliyeti olmadan birçok BT Kaynağını kullandırabiliyor ve yönetimini üstlenerek de BT operasyonlarını kesintisiz yapabilecek hale getiriyoruz.

Dedike Sanal Sunucu Hosting

Gerek Microsoft gerek ise de Linux sunucu ihtiyacı olan kurumlarımıza, istedikleri CPU gücü , bellek ve disk kapasitesi kadar kuruma özel sanal sunucu sağlıyoruz. Aşağıdaki tablolarda, sanal sunucu planlarımızı görebilirsiniz.

Bu planların haricinde tamamen müşteriye özel olarak tasarlanan, farklı konfigürasyonlarda sanal sunucular da sağlayabiliyoruz. (SSD disk, ve benzeri özellikleri içeren konfigürasyonlar dahil)

Merkezi Güvenlik

Siztek Bulut üzerinden sanal sunucu hizmeti alan tüm kurumlarımızın , internet güvenliğini merkezi ve güçlendirilmiş yeni nesil güvenlik duvarı ürünleri ile güvence altına alıyoruz. Başta IPS/IDS gibi engelleyici servisler olmak üzere, daha detaylı güvenlik katmanları ile müşterilerimizi koruyoruz. Ayrıca, sanal sunucuları yüksek performanslı Layer3 switch altyapımız üzerinde, çeşitli VLAN yapıları ve segmentasyonlarla birbirinden izole hale getirerek de arttırılmış güvenlik hizmeti sağlıyoruz.

Sunuculara erişmek isteyen ve kendi yönetmek isteyen müşterilerimize ise, 2FA destekli VPN altyapımız ile güvenli erişim sağlıyoruz.

Kurumsal Exchange Hosting

Kurumsal olarak Ofis365 Eposta hizmetlerini kullanmak ve yönetmek zor geliyor, geçiş yapmak gözünüzde büyüyor ve burdaki yapıların veri güvenliği konusunda endişe ediyorsanız, Siztek Bulut size tamamen DEDİKE olacak şekilde Exchange Hosting hizmeti sağlıyor. Bu sayede kendi Exchange Server yapınızı kendiniz yönetebilir, diğer müşterilerden bağımsız olarak işletebilirsiniz. Üstelik bunun için bir yatırım yapma gereksiniminiz olmadan, sadece Siztek Bulut üzerinden kiralayarak bu tür bir sisteme geçiş yapabilirsiniz.

Kurumsal Exchange Hosting hizmeti alan tüm müşterilerimize, özel ANTISPAM servisi ile EPOSTA güvenliği hizmetlerini de sunuyoruz.

Merkezi Yedekleme

Siztek Bulut hizmeti alan tüm müşterilerimize, veri merkezimizdeki yedekleme sistemi ile yönetilebilir merkezi yedekleme hizmeti sunuyoruz. Yedekleme hizmeti 1 Haftalık veriyi yedekleyecek şekilde standart olarak ayarlanmış olsa da, müşteri talebine göre 30 güne kadar veri saklayabilmektedir.

30 günden daha fazla süre ile veri saklama isteyen müşterilerimize ise Arşivleme hizmeti ile destek olmaktayız.